Lodel FREEZERR 2 Trio ICS (3+2mix) - lody świderki

FREEZERR Trio ICS to oryginalna maszyna do lodów świderków 3 + 2mix. Dzięki doskonałemu rozmieszczeniu elementów maszyna do lodów, która produkuje aż 5 produktów (rodzajów lodów), ma szerokość tylko 57 cm!

więcej o maszynie: www.Freezerr.com

Więcej szczegółów

95 170,84 zł (netto)

117 060,13 zł (brutto)

Trio ICS to absolutny hit na rynku, gdyż wyposażony jest w trzy cylindry, a więc jest w stanie produkować pięć rodzajów lodów!
Mając tylko jedna maszynę możesz wydawać np. lody śmietankowe, czekoladowe, truskawkowe  oraz śmietankowo-czekoladowe, śmietankowo-truskawkowe.
Automat ma jedynie 57cm szerokości, więc zmieści się nawet w małym punkcie gastronomicznym.
Warto pamiętać o ponad dwukrotnie mniejszym zużyciu energii, wody oraz znacznie mniejszej cenie zakupu niż przy kupnie dwóch maszyn dwusmakowych.


Automaty FREEZERR2 posiadają nowy design oraz kilka ważnych udoskonaleń wśród nich jedyny na rynku system zabezpieczający przed nieszczelnością w układzie sprężonego powietrza.
Nowe przekładnie hipoidalne wraz z optymalizacją sterowania sprawiają, że FREZERR2 jest mistrzem oszczędności.

Bazując na niskiej awaryjności FREEZERRA postanowiliśmy wydłużyć okres gwarancji do 3 lat (24 + 12 miesięcy).

A oto więcej szczegółów:

Maszyny do lodów świderków FREEZERR 2 - transport GRATIS      Najszybsza na rynku

FREEZERRy są najszybszymi maszynami do lodów świderków. Przy pierwszym uruchomieniu i odpowietrzeniu cylindrów już po 6 minutach możemy wydawać gotowe, a co najważniejsze twarde lody świderki!
Maszyny do lodów FREEZERR 2 najoszczędniejsze na rynku  

Mistrzowie oszczędności i wydajności

Wszystkie modele maszyn do lodów FREEZERR ICS są najbardziej oszczędnymi urządzeniami do produkcji lodów świderków na rynku. Wynika to z faktu zastosowania długiego cylindra o niewielkiej średnicy przez co nieduża ilość masy lodowej (poniżej 2l) ma stały kontakt z zimnymi ściankami cylindra. Stosunek czynnej powierzchni chłodzącej do ilości masy jest dużo bardziej korzystny niż w konkurencyjnych urządzeniach. Dzięki temu FREEZERR może produkować lód za lodem nawet przez kilka dni bez przerwy!
Niewielka ilość masy w cylindrach, którą musimy utrzymywać w trybie produkcji w temperaturze dochodzącej do -12°C skutkuje minimalnym zużyciem mediów (energia i woda w maszynie chłodzonej wodą) w porównaniu z konstrukcjami o niepotrzebnie dużych cylindrach.
Przy bardzo długich przestojach maszyna automatycznie przestawia się w tryb konserwacji (ekonomiczny tryb nocny).

Polskie maszyny do lodów świderków FREEZERR 2   Prawdziwe świderki!

FREEZERR dzięki unikalnym cechom konstrukcyjnym jest w stanie nieprzerwanie, a co najważniejsze bezawaryjnie produkować prawdziwe lody świderki o temperaturze nawet -12°C.
Są to osiągi niedostępne dla innych maszyn przy dłuższym wydawaniu gdyż kończą się w najlepszym przypadku włączeniem zabezpieczeń.
Twarda masa lodów może przynieść wymierne korzyści finansowe, gdyż możemy kręcić wysokie ale bardzo cienkie świderki (rys.). Ilość masy lodowej przy produkcji takich lodów jest nawet o połowę mniejsza niż w wypadku kręconych lodów z mało zmrożonej masy.
Maszyny do lodów świderków FREEZERR 2 mają 3 lata GWARANCJI   3 lata gwarancji

Jednym z największych atutów FREEZERRów jest TRZYLETNIA GWARANCJA w systemie 24+12! Nie ma na rynku innej maszyny do lodów świderków z tak długą gwarancją. System 24+12 (miesięcy) jest odzwierciedleniem potrzeb użytkowników maszyn do lodów. Przez pierwsze dwa lata pracy serwis przeprowadzany jest w standardowy sposób tzn. w przypadku awarii, która wymaga wizyty serwisantów dojazd oraz usługa jest całkowicie bezpłatna. W trzecim roku gwarancja obejmuje części, które jeśli wymagają wymiany użytkownik wysyła do producenta. Gwarant po otrzymaniu części odsyła nowy element do klienta. Po upływie standardowej gwarancji można ją przedłużać (opcja dodatkowo płatna) na kolejne lata.
Jeśli nie chcesz przedłużać gwarancji na całą maszynę, a obawiasz się elektroniki możesz po wygaśnięciu gwarancji ubezpieczyć sam system sterowania ICS!

Maszyny do lodów FREEZERR 2 - czujnik w kegach   Czujnik poziomu masy w kegach

Freezerr ICS
posiada fabrycznie wmontowany, fizyczny czujnik poziomu masy w kegach (jedyny jak do tej pory na rynku!). Zapobiega to jednej z najczęściej występujących awarii w maszynach czyli zapowietrzeniu masy w cylindrze w przypadku pustej już kegi. Po zapowietrzeniu cylindra dochodzi często do niewłaściwej pracy automatu co prowadzi do licznych, bardzo kosztownych uszkodzeń maszyny.

W wypadku systemu ICS takiej możliwości po prostu nie ma, gdyż maszyna jest informowana o rzeczywistym, niskim poziomie masy w kegach. Po załączeniu się kontrolki rezerwy automat do lodów pozwoli na produkcję jeszcze niewielkiej liczby lodów po czym przełączy się w danym cylindrze w tryb konserwacji. Po wymianie kegi na pełną produkcja lodów zostanie wznowiona natychmiast.
Maszyny do lodów amerykańskich FREEZERR 2 - 4 kegi w lodówce   4 kegi w lodówce

Nasza maszyna ma zaledwie 57 cm szerokości jednak dzięki optymalnie zaprojektowanej konstrukcji mieszczą się w niej aż 4 kegi jednocześnie. Zainstalowaliśmy je jako pierwsi już w 2013 roku. Pozostali producenci 4 kegi zmieścili dopiero w 2016. Po co nam aż 4 zbiorniki? Daje to nam 72l masy lodowej w maszynie (4 kegi x 18l = 72l).
Jest to bardzo istotne gdy w punkcie sprzedaży mamy duży ruch i mało miejsca do przechowywania gotowej masy lodowej. Dodatkowo lodówka automatów do lodów FREEZERR jest wyposażona w czujnik monitorujący temperaturę wewnątrz (niezbędne w systemie HACCP) oraz w praktyczny czujnik otwartych drzwi z sygnalizatorem dźwiękowym. Niedomknięte drzwi lodówki to występujące dość często zdarzenie, które pojawia się przy źle ustawionych kegach, a skutkujące ciągłą pracą agregatu (starty energii elektrycznej, nadmierne zużycie agregatu).
Maszyny do lodów FREEZERR 2 - licznik lodów   Licznik lodów w standardzie

Maszyny do lodów FREEZERR ICS posiadają w standardzie komputerowy licznik lodów.
Automaty dzielą lody wg wielkości na małe, średnie oraz duże. Specjalny program oprócz wielu zabezpieczeń przed nieuczciwością osób obsługujących maszynę eliminuje przypadkowe pociągnięcia za dźwignię wydawczą. To wyróżnia tę konstrukcję na rynku, gdyż ilości zliczonych lodów w 100% odzwierciedla rzeczywistą sprzedaż, a nie tylko liczbę pociągnięć za dźwignię wydawczą. Dodatkowo podczas wydawania lodów urządzenie sygnalizuje (podpowiada) za pomocą sygnału dźwiękowego określoną wielkość tak aby każdy klient otrzymał jednakowej wielkości produkt. więcej na www.freezerr.com
Maszyny do lodów FREEZERR 2 najmocniejsze przekładnie hipoidalne   Hipoidalne przekładnie

W naszych maszynach do lodów zastosowaliśmy hipoidalne przekładnie, których podstawowymi zaletami są większa obciążalność, cichobieżność oraz niska temperatura pracy. Dzięki tym cechom nasze przekładnie są długowieczne.
Maszyny do lodów czołówki głowice   Wybór rodzaju czołówki

W maszynach do lodów FREEZERR 2 istnieje możliwość wyboru rodzaju czołówki. Tę opcję stworzyliśmy na życzenie naszych klientów, którzy nie chcieli być ograniczani przez producenta. Producenci często narzucają swój ulubiony sposób wydawania lodów ;)
Od 2016 roku każdy użytkownik (w modelach dwucylindrowych) może wybrać spośród dwóch dostępnych modeli czołówek:

Polskie maszyny do lodów świderków FREEZERR 2   Made in Poland

Maszyny FREEZERR są całkowicie polską konstrukcją. Zdecydowana większość elementów jest produkowana w firmie Lodel. Pozostałe elementy wykorzystane przy produkcji to wyroby włoskie, duńskie oraz francuskie. Dzięki temu dostęp do części zamiennych jest natychmiastowy.
POLAK też potrafi :)

zobacz na www.youtube.com
Maszyny do lodów świderków FREEZERR 2 - transport GRATIS   Dowóz, montaż, szkolenie

Na terenie Polski dowóz, montaż oraz szkolenie na miejscu wliczone w cenę maszyny.
Urządzenia FREEZERR oraz FREEZERR 2 posiadają obszerną instrukcję obsługi, dzięki której użytkownik może bez szkolenia sprawnie pracować.

zobacz instrukcję (część)
Maszyny do lodów serwis 24h   Części i serwis

Wielu użytkowników patrzy perspektywicznie podczas wyboru maszyny do lodów. Mniej interesuje ich okres gwarancji, natomiast głównie skupiają się na czasie po ochronie producenta. W przypadku maszyn do lodów FREEZERR sprawa jest bardzo prosta i klarowna. Pomimo długiej gwarancji (24+12 miesięcy) użytkownicy mogą, za dopłatą, wielokrotnie przedłużać gwarancję na kolejne sezony. Ci klienci, którzy dostrzegli niezawodność naszych urządzeń oraz mają podstawową wiedzę techniczną nie muszą jej przedłużać. Przy jakiejkolwiek awarii są w stanie sami wymienić wadliwą część, gdyż są one ciągle dostępne, a ich ceny są niższe niż ceny części konkurencyjnych konstrukcji.
Lodowe spaghetti z maszyny do świderków   Lodowe spaghetti z maszyny do świderków

Dzięki trzem dedykowanym elementom możemy za pomocą naszych maszyn do lodów produkować bardzo efektowne lodowe spaghetti! Końcówka jest prosta w montażu i można ją szybko zdemontować po wydaniu porcji spaghetti nie blokując sobie możliwości produkcji tradycyjnych lodów świderków. więcej na www.freezerr.com

prawdziwe lody świderki!

  • Waga: 290kg
  • Szerokość: 570mm
  • Wysokość: 1720mm
  • Głębokość: 970mm
  • Moc: 4,8kW
  • Zasilanie: 400 V
  • Liczba smaków świderków: 3+ 2mix
  • Wydajność świderków: 105l/h
  • Pojemność zbiornika: 18l
  • Chłodzenie: Woda/Powietrze