Lodel FREEZERR Twin EcoMAX ICS - lody świderki

Najbardziej ekonomiczna oryginalna maszyna do lodów świderków z systemem ICS.
Automat w standardzie jest wyposażony w licznik lodów (podział na małe, średni i duże), czujnik poziomu masy w kegach oraz rewelacyjny, intuicyjny panel sterowania.

Więcej szczegółów

58 799,00 zł (netto)

72 322,77 zł (brutto)

FREEZERR Twin EcoMAX ICS jest to aktualnie najekonomiczniesza maszyna do lodów świderków na rynku. Model ten został wyróżniony w konkursie Produkt Roku 2014 na targach Sweet Targ w Katowicach.
Jest to maszyna do lodów chłodzona wodą. Specjalnie zaprojektowana pod kątem zmniejszonego zużycia mediów (prąd, woda)  jest tak samo wydajna jak model Twin Eco. Dodatkowym atutem tych maszyn jest system sterowania ICS, cena oraz 2-letnią gwarancję!

licznik lodów - maszyna do lodów świderków
Maszyna do lodów FREEZERR ICS posiada w standardzie komputerowy licznik lodów. 
Automat dzieli lody wg wielkości na małe, średnie oraz duże. Specjalny program oprócz wielu zabezpieczeń przed nieuczciwością osób obsługujących maszynę eliminuje przypadkowe pociągnięcia za dźwignię wydawczą.
To wyróżnia tę konstrukcję na rynku, gdyż ilości zliczonych lodów w 100% odzwierciedla rzeczywistą sprzedaż.
Dodatkowo podczas wydawania lodów urządzenie sygnalizuje (podpowiada) określoną wielkość tak aby każdy klient otrzymałCzujnik poziomu masy w kegach - maszyna do lodów świderków FREEZERR

System ICS posiada także w standardzie  - jedyny jak do tej pory na rynku - czujnik poziomu masy w kegach.
Zapobiega to jednej z najczęściej występujących awarii w maszynach czyli zapowietrzeniu masy w cylindrze w przypadku pustej już kegi.
Po zapowietrzeniu cylindra dochodzi często do niewłaściwej pracy automatu co prowadzi do licznych, bardzo kosztownych uszkodzeń maszyny.
W wypadku systemu ICS takiej możliwości po prostu nie ma, gdyż maszyna jest informowana o niskim poziomie masy w kegach.  

ekonomiczna maszyna do lodów świderków FREEZERR

Wszystkie modele maszyn do lodów FREEZERR ICS są najbardziej oszczędnymi urządzeniami do produkcji lodów świderków na rynku.
Wynika to z faktu zastosowania długiego cylindra o niewielkiej średnicy przez co nieduża ilość masy lodowej (poniżej 2l) ma stały kontakt z zimnymi ściankami cylindra.
Stosunek czynnej powierzchni chłodzącej do ilości masy jest dużo bardziej korzystny niż w konkurencyjnych urządzeniach. Dzięki temu FREEZERR może produkować lód za lodem nawet przez kilka dni bez przerwy!
Niewielka ilość masy w cylindrach, którą musimy utrzymywać w trybie produkcji w temperaturze dochodzącej do -12°C skutkuje minimalnym zużyciem mediów (energia i woda  w maszynie chłodzonej wodą) w porównaniu z konstrukcjami o niepotrzebnie dużych cylindrach.
Przy bardzo długich przestojach maszyna automatycznie przestawia się w tryb konserwacji (ekonomiczny).

Najszybsza maszyna do lodów świderków FREEZERR

FREEZERRy są najszybszymi maszynami do lodów świderków. Przy pierwszym uruchomieniu i odpowietrzeniu cylindrów już po 6 minutach możemy wydawać gotowe, a co najważniejsze twarde lody świderki!


Największa lodówka w maszynie do lodów świderków


Nasza maszyna ma zaledwie 56 cm szerokości jednak dzięki optymalnie zaprojektowanej konstrukcji mieszczą się w niej aż 4 kegi jednocześnie.
Daje to nam 72l masy lodowej w maszynie (4 kegi x 18l = 72l). Jest to bardzo istotne gdy w punkcie sprzedaży mamy duży ruch i mało miejsca do przechowywania gotowej masy lodowej.
Dodatkowo lodówka FREEZERRów jest wyposażona w czujnik monitorujący temperaturę wewnątrz (niezbędne w systemie HACCP) oraz w czujnik otwartych drzwi.
Niedomknięte drzwi lodówki to występujące dość często zdarzenie, które pojawia się przy źle ustawionych kegach, a skutkujące ciągłą pracą agregatu (starty energii elektrycznej, nadmierne zużycie agregatu).

Najtwardsze lody świderki - maszyna do lodów

FREEZERR dzięki unikalnym cechom konstrukcyjnym jest w stanie nieprzerwanie, a co najważniejsze bezawaryjnie produkować prawdziwe lody świderki o temperaturze nawet -12°C.
Są to osiągi niedostępne dla innych maszyn przy dłuższym wydawaniu gdyż kończą się w najlepszym przypadku włączeniem zabezpieczeń.
Twarda masa lodów może przynieść wymierne korzyści finansowe, gdyż możemy kręcić wysokie ale bardzo cienkie świderki. Ilość masy lodowej przy produkcji takich lodów jest nawet o połowę mniejsza niż w wypadku kręconych lodów z mało zmrożonej masy. 

polska maszyna do lodów świderków

Maszyny FREEZERR są całkowicie polską konstrukcją. Zdecydowana większość elementów jest produkowana w firmie Lodel. Pozostałe elementy wykorzystane przy produkcji to wyroby włoskie, duńskie oraz francuskie. Dzięki temu dostęp do części zamiennych jest natychmiastowy.
POLAK też potrafi :)

maszyny do lodów świderków 2 lata gwarancji

Jednym z największych atutów FREEZERRów jest DWULETNIA GWARANCJA! Nie ma na rynku innej maszyny do lodów świderków z tak długą gwarancją.

dowóz maszyn do lodów w polsce

Na terenie Polski dowóz, montaż oraz szkolenie na miejscu wliczone w cenę maszyny.

 

Lody świderki

 

 

 

 

 

 

 • Waga: 260
 • Szerokość: 560mm
 • Wysokość: 1720mm
 • Głębokość: 970mm
 • Moc: 3,4kW
 • Zasilanie: 400 lub 230V
 • Liczba smaków świderków: 2+mix
 • Wydajność świderków: 70l/h
 • Liczba zbiorników: 2
 • Pojemność zbiornika: 18l
 • Chłodzenie: Woda